Home      Schedule/Scores/Standings      Register

Clubs

North
Chicago Kickers
FK Morava
Gurnee Express
Libertyville
Vernon Hills F.C.

South
Dundee United
Lake Zurich Aces
Wauconda Chiefs


Managers
Over-30
Over-40
Over-48

Division Over-40

Managers
Schedule/Scores
Field Maps

Division Over-48
Schedule/Scores

Bylaws
Links
Forms
Archive
About TCSL
Contact TCSL


South/West
2004 Full Standings/Schedule/Scores


Team Games W L T Goals Goals Againsts Points
Palatine Celtics II 20 18 1 1 100 14 55
Wauconda Chiefs 20 14 5 1 59 26 43
Crystal Lake I 20 12 6 2 72 46 38
Crystal Lake Lakers 19 11 4 4 49 35 37
Barrington Nomads 19 10 7 2 65 60 32
Fox River Grove 20 7 7 6 52 39 27
Crystal Lake Hammers 20 7 11 2 36 59 23
Palatine Celtics I 20 6 12 2 43 57 20
Dundee 20 5 11 4 44 73 19
Fox Valley United 20 2 16 2 32 75 8
Palatine Sockers 10 0 10 0 10 67 0


Date
Time
Home
Score
Visitor Click on Field for map
Gm
WEEK 1
   
23-Apr
6:30
Crystal Lake I
3-1
Crystal Lake Lakers Lippold Park
1
23-Apr
6:30
Palatine Celtics II
9-0
Palatine Sockers Celtic Park
2
23-Apr
6:30
Fox River Grove
1-1
Crystal Lake Hammers Algonquin Road School
3
23-Apr
6:30
Barrington Nomads
6-3
Dundee Ron Beese Park
4
23-Apr
6:30
Fox Valley United
0-2
Wauconda Chiefs Lippold Park
5
23-Apr
6:30
Palatine Celtics I
BYE
   
WEEK 2
   
30-Apr
6:30
Fox Valley United
2-5
Dundee Lippold Park
6
30-Apr
6:30
Crystal Lake Lakers
2-0
Crystal Lake Hammers Lippold Park
7
30-Apr
6:30
Palatine Celtics II
6-1
Crystal Lake I Celtic Park
8
30-Apr
6:30
Barrington Nomads
8-2
Palatine Sockers Ron Beese Park
9
30-Apr
6:30
Fox River Grove
3-0
Palatine Celtics I Algonquin Road School
10
30-Apr
6:30
Wauconda Chiefs
BYE
   
WEEK 3
   
7-May
6:30
Wauconda Chiefs
3-2
Palatine Celtics I Chiefs Field
11
7-May
6:30
Crystal Lake I
3-2
Fox Valley United Lippold Park
12
7-May
6:30
Crystal Lake Hammers
1-4
Palatine Celtics II Lippold Park
13
7-May
6:30
Barrington Nomads
5-3
Palatine Sockers Ron Beese Park
14
7-May
6:30
Fox River Grove
3-1
Dundee Algonquin Road School
15
7-May
6:30
Crystal Lake Lakers
BYE
   
WEEK 4
   
14-May
6:30
Barrington Nomads
1-7
Crystal Lake I Ron Beese Park
16
14-May
6:30
Palatine Celtics II
6-1
Palatine Celtics I Celtic Park
17
14-May
6:30
Dundee
8-2
Palatine Sockers Sleepy Hollow
18
14-May
6:30
Crystal Lake Lakers
1-0
Wauconda Chiefs Lippold Park
19
14-May
6:30
Crystal Lake Hammers
2-1
Fox Valley United Lippold Park
20
14-May
6:30
Fox River Grove
BYE
   
WEEK 5
   
21-May
6:30
Palatine Sockers
1-3
Fox Valley United Olympic Park
21
21-May
6:30
Crystal Lake I
7-1
Palatine Celtics I Lippold Park
22
21-May
6:30
Dundee
1-1
Palatine Celtics II Sleepy Hollow
23
21-May
6:30
Wauconda Chiefs
1-0
Fox River Grove Chiefs Field
24
21-May
6:30
Crystal Lake Lakers
RO
Barrington Nomads Lippold Park
25
21-May
6:30
Crystal Lake Hammers
BYE
   
WEEK 6
   
28-May
-
Memorial Weekend
-
All-Star Game -
South-West
4-5
North-Central Algonquin Road School
WEEK 7
   
4-Jun
6:30
Palatine Celtics I
2-3
Crystal Lake Lakers Celtic Park
26
4-Jun
6:30
Fox River Grove
12-0
Palatine Sockers Algonquin Road School
27
4-Jun
6:30
Crystal Lake Hammers
1-6
Palatine Celtics II Lippold Park
28
4-Jun
6:30
Wauconda Chiefs
1-2
Crystal Lake I Chiefs Field
29
4-Jun
6:30
Fox Valley United
2-5
Barrington Nomads Lippold Park
30
4-Jun
6:30
Dundee
BYE
   
WEEK 8
   
11-Jun
6:30
Dundee
0-5
Wauconda Sleepy Hollow
31
11-Jun
6:30
Palatine Celtics II
7-0
Fox Valley United Cardinal Park
32
11-Jun
6:30
Crystal Lake Hammers
3-0
Palatine Celtics I Lippold Park
33
11-Jun
6:30
Crystal Lake I
12-0
Palatine Sockers Lippold Park
34
11-Jun
6:30
Fox River Grove
3-1
Crystal Lake Lakers Algonquin Road School
35
11-Jun
6:30
Barrington Nomads
BYE
   
WEEK 9
   
18-Jun
6:30
Dundee
1-2
Barrington Nomads Sleepy Hollow
36
18-Jun
6:30
Palatine Celtics I
0-2
Crystal Lake Lakers Cardinal Park
37
18-Jun
6:30
Wauconda Chiefs
4-1
Palatine Celtics II Chiefs Field
38
18-Jun
6:30
Crystal Lake Hammers
1-6
Crystal Lake I Lippold Park
39
18-Jun
6:30
Fox Valley United
1-2
Fox River Grove Lippold Park
40
18-Jun
6:30
Palatine Sockers
BYE
   
WEEK 10
   
25-Jun
6:30
Crystal Lake Hammers
2-2
Crystal Lake Lakers Lippold Park
41
25-Jun
6:30
Crystal Lake I
6-1
Wauconda Chiefs Lippold Park
42
25-Jun
6:30
Dundee
4-4
Palatine Celtics I Sleepy Hollow
43
25-Jun
6:30
Barrington Nomads
8-3
Fox Valley United Ron Beese Park
44
25-Jun
6:30
Fox River Grove
1-2
Palatine Celtics II Algonquin Road School
45
25-Jun
6:30
Palatine Sockers
BYE
   
Week 11
   
4-Jul
-
4th of July Weekend
-
No Games -
-
   
Week 12
   
9-Jul
6:30
Barrington Nomads
2-5
Palatine Celtics I Ron Beese Park
46
9-Jul
6:30
Palatine Celtics II
9-2
Crystal Lake Lakers Cardinal Park
47
9-Jul
6:30
Fox River Grove
1-2
Crystal Lake I Algonquin Road School
48
9-Jul
6:30
Dundee
2-3
Wauconda Chiefs Sleepy Hollow
49
9-Jul
6:30
Palatine Sockers
2-4
Crystal Lake Hammers Forest View Edu Ctr
50
9-Jul
6:30
Fox Valley United
BYE
   
Week 13
   
16-Jul
6:30
Crystal Lake Lakers
4-0
Fox Valley United Lippold Park
51
16-Jul
6:30
Palatine Celtics I
1-3
Wauconda Chiefs Cardinal Park
52
16-Jul
6:30
Crystal Lake I
0-4
Palatine Celtics II Lippold Park
53
16-Jul
6:30
Barrington Nomads
4-4
Fox River Grove Ron Beese Park
54
16-Jul
6:30
Dundee
2-1
Crystal Lake Hammers Sleepy Hollow
55
16-Jul
6:30
Palatine Sockers
BYE
   
Week 14
   
23-Jul
6:30
Crystal Lake I
6-2
Crystal Lake Hammers Lippold Park
56
23-Jul
6:30
Palatine Sockers
0-5
Crystal Lake Lakers Forest View Edu Ctr
57
23-Jul
6:30
Dundee
1-0
Fox Valley United Sleepy Hollow
58
23-Jul
6:30
Fox River Grove
2-3
Palatine Celtics I Algonquin Road School
59
23-Jul
6:30
Wauconda Chiefs
5-1
Barrington Nomads Chiefs Field
60
23-Jul
6:30
Palatine Celtics II
BYE
   
Week 15
   
30-Jul
6:30
Dundee
1-4
Palatine Celtics I Sleepy Hollow
61
30-Jul
6:30
Wauconda Chiefs
7-0
Crystal Lake Hammers Chiefs Field
62
30-Jul
6:30
Palatine Celtics II
6-0
Barrington Nomads Cardinal Park
63
30-Jul
6:30
Crystal Lake Lakers
2-2
Fox River Grove Lippold Park
64
30-Jul
6:30
Fox Valley United
1-4
Crystal Lake I Lippold Park
65
30-Jul
6:30
Palatine Sockers
BYE
   
Week 16
   
6-Aug
6:30
Wauconda Chiefs
0-1
Palatine Celtics II Chiefs Field
66
6-Aug
6:30
Fox River Grove
2-2
Barrington Nomads Algonquin Road School
67
6-Aug
6:30
Palatine Celtics I
6-3
Fox Valley United Cardinal Park
68
6-Aug
6:30
Dundee
3-4
Crystal Lake Lakers Sleepy Hollow
69
6-Aug
6:30
Palatine Sockers
0-1F
Crystal Lake Hammers Forest View Edu Ctr
70
6-Aug
6:30
Crystal Lake I
BYE
   

RO=Rain Out - DNP=Did Not Play - F=Forfeit

  

© Tri-County Soccer League and TCSL team identifications used on or in connection with this site are trademarks, copyrighted designs and other forms of intellectual property of Tri-County Soccer League, and may not be used, in whole or part, without the prior written consent of Tri-County Soccer League.

All rights reserved.