Home      Schedule/Scores/Standings      Register

Clubs

1st Division
FK Morava
Lake Zurich Aces
Libertyville
OPA
Palatine 3

2nd Division
Barrington FC
Crystal Lake
Fox Valley United
Palatine 2
Waukegan FC


Managers
Over-40
Over-48

Division Over-40

Managers
Schedule/Scores
Field Maps

Division Over-48
Schedule/Scores

Division Over-55

Schedule

Bylaws
Links
Forms
Archive
About TCSL
Contact TCSL

Please email scores to: Carlos Solarte

Note: All managers should send the scores to make sure there are no discrepancies, team roster sheets still need to be filled out, signed by the referee, and he will then mail them to Carlos Solarte.

Click HERE for the over-30 Managers Phone Number List (password needed).

2005 Fall Results - 2006 Final Season Results

2006 Fall Results - 2007 Final Season Results

2007 Fall Results
- 2008 Final Season Results

2009 Final Season Results


2009 FalL Standings/Schedule/Scores

  Games W L T Goals Goals Against Goal Diff Points
FK Morava 8 7 0 1 32 10 22 22
Chicago Kickers 7 6 0 1 23 4 19 19
Wauconda Chiefs 7 6 1 0 32 7 25 18
Barrington F.C. 7 6 1 0 24 4 20 18
Gurnee Express 7 5 1 1 16 11 5 16
Assyrian Stars 8 4 3 1 17 20 -3 13
Libertyville 6 4 2 0 16 9 7 12
Inter Crystal Lake F.C. 8 3 3 2 26 22 4 11
Gurnee Spartans 6 3 2 1 19 17 2 10
Affinia F.C. 5 3 2 0 19 13 6 9
Dundee United 6 3 3 0 21 19 2 9
Arlington Aces 7 3 4 0 14 13 1 9
Huntley Heat 8 3 5 0 11 17 -6 9
Lake Zurich Aces 6 2 4 0 6 18 -12 6
Vernon Hills F.C. 6 2 4 0 12 27 -15 6
Crystal Lake Hammers 7 1 4 2 15 25 -10 5
Grove United 7 1 5 1 11 32 -21 4
Palatine Celtic I 6 1 5 0 16 23 -7 3
Gurnee I 8 1 7 0 9 40 -31 3
Palatine Celtic II 8 0 8 0 0 8 -8 0
Date Time Home Score Away Field Game
8/29 Noon South 3 2 North Toyota Park  
9/11 8 p.m.  Arlington Aces 1 2 Chicago Kickers Olympic Park 1
9/13 9 a.m.  Wauconda Chiefs 5 1 Grove United McHenry County College 2
9/13 9 a.m.  Crystal Lake Hammers 0 4 Libertyville Lippold Park 3
9/13 10 a.m.  Gurnee Spartans PPD Dundee United Hunt Club 4
9/13 10 a.m.  Gurnee I 1 0 Palatine Celtic II Viking Park 5
9/13 5 p.m.  FK Morava 3 0 Assyrian Stars Serbian Brothers 6
9/13 10 a.m.  Huntley Heat 1 0 Affinia F.C. Talamore Sports Complex 7
9/13 Noon Vernon Hills F.C. 0 7 Barrington F.C. Vernon Hills Park District #12 8
9/13 4 p.m.  Lake Zurich Aces 3 1 Inter Crystal Lake F.C. Knigge Park/Buffalo Creek 9
9/13 4 p.m.  Palatine Celtic I 1 2 Gurnee Express Oak Park 10
9/20 8:30 a.m.  Wauconda Chiefs 1 0 Arlington Aces McHenry County College 11
9/20 9 a.m.  Barrington F.C. 7 0 Crystal Lake Hammers Ron Beese Park 12
9/20 10 a.m.  Dundee United 5 0 Assyrian Stars Sleepy Hollow Park 17
9/20 10 a.m.  Gurnee Spartans PPD Lake Zurich Aces Hunt Club 13
9/20 10 a.m.  Gurnee Express PPD Affinia F.C. Viking Park 14
9/20 10 a.m.  Inter Crystal Lake F.C. 7 1 Palatine Celtic I Huntley High School 18
9/20 10 a.m.  Grove United 4 2 Gurnee I Old Farm Park 15
9/20 9 a.m.  Chicago Kickers 1 1 FK Morava Kickers Fields 19
9/20 4 p.m.  Libertyville 3 0 Huntley Heat Libertyville Complex 20
9/20 4 p.m.  Palatine Celtic II 0 1 Vernon Hills F.C. Oak Park 16
9/27 9 a.m.  Barrington F.C. 1 0 Palatine Celtic II Ron Beese Park 22
9/27 10 a.m.  Inter Crystal Lake F.C. 7 2 Grove United Huntley High School 23
9/27 10 a.m.  Affinia F.C. PPD Libertyville Knox Park (McHenry) 24
9/27 10 a.m.  Gurnee Express 1 1 Crystal Lake Hammers Hunt Club 25
9/27 9:30 a.m.  Gurnee I 1 5 Dundee United Viking Park 26
9/27 11 a.m.  Chicago Kickers 6 0 Huntley Heat Kickers Fields 27
9/27 Noon Vernon Hills F.C. 1 9 Wauconda Chiefs Vernon Hills Park District #12 21
9/28 8 p.m.  Lake Zurich Aces 0 3 FK Morava Olympic Park 28
9/27 4 p.m.  Palatine Celtic I 3 4 Gurnee Spartans Oak Park 29
9/27 3:30 p.m.  Assyrian Stars 3 1 Arlington Aces Olympic Park #7 30
10/4 9 a.m.  Crystal Lake Hammers 8 0 Gurnee I Lippold Park 31
10/4 10 a.m.  Gurnee Spartans 7 4 Affinia F.C. Hunt Club 36
10/4 10 a.m.  Inter Crystal Lake F.C. 0 3 Arlington Aces Huntley High School 32
10/4 10 a.m.  Grove United 0 1 Chicago Kickers Old Farm Park 33
10/4 10 a.m.  Gurnee Express 2 0 Vernon Hills F.C. Viking Park 34
10/4 10 a.m.  FK Morava 3 2 Libertyville Serbian Brothers 35
10/4 10 a.m.  Huntley Heat 0 3 Barrington F.C. Talamore Sports Complex 37
10/4 10 a.m.  Dundee United 1 6 Wauconda Chiefs Sleepy Hollow Park 38
10/4 4 p.m.  Assyrian Stars 5 3 Palatine Celtic I Olympic Park #5 39
10/5 4 p.m.  Palatine Celtic II 0 1 Lake Zurich Aces Oak Park 40
10/9  8 p.m. Arlington Aces PPD Vernon Hills F.C. Olympic Park 41
10/11 9 a.m.  Wauconda Chiefs 8 1 Lake Zurich Aces McHenry County College 42
10/11 10 a.m.  Inter Crystal Lake F.C. 4 4 Gurnee Spartans Huntley High School 43
10/11 10 a.m.  Affinia F.C. 8 2 Gurnee I Knox Park (McHenry) 44
10/11 10 a.m.  Grove United 3 3 Crystal Lake Hammers Old Farm Park 45
10/11 10 a.m.  Huntley Heat 2 3 Assyrian Stars Talamore Sports Complex 46
10/11 10 a.m.  Dundee United 7 2 Gurnee Express Sleepy Hollow Park 47
10/11 11 a.m.  Chicago Kickers PPD Barrington F.C. Kickers Fields 48
10/11 4 p.m.  Libertyville 1 0 Palatine Celtic II Libertyville Complex 49
10/11 4 p.m.  Palatine Celtic I 1 4 FK Morava Oak Park 50
10/18 9 a.m.  Barrington F.C. 2 3 Gurnee Spartans Ron Beese Park 51
10/18 9 a.m.  Crystal Lake Hammers 1 4 Arlington Aces Lippold Park 52
10/18 10 a.m.  Affinia F.C. PPD Lake Zurich Aces Knox Park (McHenry) 53
10/18 9:30 a.m.  Gurnee I 1 7 Palatine Celtic I Viking Park 54
10/18 10 a.m.  FK Morava 7 5 Vernon Hills F.C. Serbian Brothers 55
10/18 10 a.m.  Huntley Heat 6 1 Grove United Talamore Sports Complex 56
10/18 11 a.m.  Chicago Kickers 4 0 Dundee United Kickers Fields 57
10/18 4 p.m.  Palatine Celtic II 0 1 Gurnee Express Oak Park 58
10/18 4 p.m.  Assyrian Stars 4 4 Inter Crystal Lake F.C. Olympic Park #6 59
10/18 4 p.m.  Libertyville 2 1 Wauconda Chiefs Libertyville Complex #19 60
10/23  8 p.m. Arlington Aces 0 2 Huntley Heat Olympic Park 61
10/25 9 a.m.  Crystal Lake Hammers 2 6 Chicago Kickers Lippold Park 62
10/25 10 a.m.  Affinia F.C. 1 0 Palatine Celtic II Knox Park (McHenry) 63
10/25 9:30 a.m.  Gurnee I 2 7 Gurnee Express Viking Park 64
10/25 10 a.m.  FK Morava 3 1 Gurnee Spartans Serbian Brothers 65
10/25 Noon Vernon Hills F.C. 5 2 Inter Crystal Lake F.C. Vernon Hills Park District #12 66
10/25 4 p.m.  Libertyville PPD Dundee United Libertyville Complex #14 67
10/25 4 p.m.  Lake Zurich Aces 1 3 Barrington F.C. Knigge Park/Buffalo Creek 68
10/25 4 p.m.  Palatine Celtic I PPD Grove United Oak Park 69
10/25 3 p.m.  Assyrian Stars 1 2 Wauconda Chiefs Olympic Park #3 70
10/30  8 p.m. Arlington Aces 5 4 Libertyville Olympic Park 72
11/1 9 a.m.  Wauconda Chiefs PPD Palatine Celtic I McHenry County College 71
11/1 9 a.m.  Barrington F.C. 1 0 Gurnee I Ron Beese Park 73
11/1 10 a.m.  Gurnee Spartans 0 1 Assyrian Stars Hunt Club 74
11/1 10 a.m.  Grove United 0 8 FK Morava Willow Stream Park 75
11/1 10 a.m.  Gurnee Express 1 0 Huntley Heat Viking Park 76
11/1 10 a.m.  Dundee United 3 6 Affinia F.C. Sleepy Hollow Park 77
11/1 Noon Vernon Hills F.C. PPD Crystal Lake Hammers Vernon Hills Park District #12 78
11/1 4 p.m.  Lake Zurich Aces 0 3 Chicago Kickers Knigge Park/Buffalo Creek 79
11/1 4 p.m.  Palatine Celtic II 0 1 Inter Crystal Lake F.C. Oak Park 80

 

 

  

© Tri-County Soccer League and TCSL team identifications used on or in connection with this site are trademarks, copyrighted designs and other forms of intellectual property of Tri-County Soccer League, and may not be used, in whole or part, without the prior written consent of Tri-County Soccer League.

All rights reserved.