Home      Schedule/Scores/Standings      Register for Over-30_____Register for Over-40_____Register for Over-48

Clubs

North
Chicago Kickers
FK Morava
Gurnee Express
Libertyville
Vernon Hills F.C.

South
Dragons F.C.
Dundee United
Huntley Heat
Lake Zurich Aces
Wauconda Chiefs


Managers
Over-30
Over-40
Over-48

Division Over-40

Managers
Schedule/Scores
Field Maps

Division Over-48
Schedule/Scores

Bylaws
Links
Forms
Archive
About TCSL
Contact TCSL

Please email scores to: Jim Frice

Note: All managers should send the scores to make sure there are no discrepancies, team roster sheets still need to be filled out, signed by the referee, and he will then mail them to Jim Frice.

Click HERE for the over-30 Managers Phone Number List (password needed).

2005 Fall Results - 2006 Final Season Results

2006 Fall Results - 2007 Final Season Results

2007 Fall Results
- 2008 Final Season Results

2009 Fall Results - 2009 Final Season Results

2010 Fall Results - 2010 Final Season Results

2011 Final Season Results

2011 Fall Results


2012 Final Spring/Summer Standings/Schedule/Scores

North Games W L T Goals Goals Against Goal Diff Points
Chicago Kickers 18 11 3 4 69 31 38 37
FK Morava 18 11 4 3 60 24 36 36
Libertyville 18 9 7 2 41 42 -1 29
Vernon Hills 18 8 7 3 49 50 -1 27
Dragon FC 18 3 14 1 35 65 -30 10
Gurnee Express 18 0 15 3 20 73 -53 3
                 
South Games W L T Goals Goals Against Goal Diff Points
Lake Zurich Aces 18 14 2 2 47 22 25 44
Wauconda Chiefs 18 12 2 4 61 23 38 40
Barrington F.C. 17 9 6 2 42 36 6 29
CL Hammers 18 8 10 0 44 61 -17 24
Dundee United 17 8 9 0 39 64 -25 24
Huntley Heat 18 7 8 3 43 49 -6 24
Assyrian Stars 18 5 12 1 24 28 -4 16
                 
  Games W L T Goals Goals Against Goal Diff Points
Lake Zurich Aces 18 14 2 2 47 22 25 44
Wauconda Chiefs 18 12 2 4 61 23 38 40
Chicago Kickers 18 11 3 4 69 31 38 37
FK Morava 18 11 4 3 60 24 36 36
Barrington F.C. 17 9 6 2 42 36 6 29
Libertyville 18 9 7 2 41 42 -1 29
Vernon Hills 18 8 7 3 49 50 -1 27
CL Hammers 18 8 10 0 44 61 -17 24
Dundee United 17 8 9 0 39 64 -25 24
Huntley Heat 18 7 8 3 43 49 -6 24
Date Time Home Score Away Field Game
10/23 9 a.m. CL Hammers 5 2 Gurnee Express Lippold Park 1
9/11 9 a.m. Barrington F.C. 1 0 Grove United Ron Beese Park 2
7/6 6:30 p.m. Wauconda Chiefs 1 0 FK Morava Lippold Park 3
10/9 10 a.m. Huntley Heat 4 1 Vernon Hills Talamore Sports Complex 4
9/11 10 a.m. Dundee United 3 2 Dragon FC Sleepy Hollow Park 5
9/11 2 p.m. Assyrian Stars 5 2 Libertyville Woodland Meadow - Elk Grove 6
Bye Lake Zurich / Chicago Kickers          
9/16 8 p.m. Grove United 0 1 Assyrian Stars Vernon Hills Township 7
10/28 7 p.m. Dragon FC 0 2 CL Hammers Schwaben Center 8
9/18 9 a.m. Vernon Hills 6 2 Wauconda Chiefs Vernon Hills Athletic Complex  9
8/17 6:30 PM FK Morava 1 0 Lake Zurich Aces Serbian Brothers 10
9/18 10 a.m. Gurnee Express 1 6 Dundee United Hunt Club 11
9/18 11 a.m. Chicago Kickers 5 2 Huntley Heat Kickers Fields 12
9/18 4 p.m. Libertyville 3 2 Barrington F.C. Libertyville Complex #9 13
9/25 9 a.m. CL Hammers 5 1 Libertyville Lippold Park 14
10/30 9 a.m. Barrington F.C. 3 0 Gurnee Express Ron Beese Park 15
7/25 10 a.m. Wauconda Chiefs 1 1 Chicago Kickers Chiefs Fields 16
8/10 6:30 PM Huntley Heat 1 1 FK Morava Talamore Sports Complex 17
9/25 10 a.m. Dundee United 1 0 Grove United Sleepy Hollow Park 18
9/25 2 p.m. Assyrian Stars 3 2 Dragon FC Woodland Meadow - Elk Grove 19
Bye Lake Zurich Aces / Vernon Hills          
9/30 7 p.m. Dragon FC 2 1 Barrington F.C. Schwaben Center 20
10/2 10 a.m. FK Morava 5 2 CL Hammers Viking Park 21
10/2 9 a.m. Vernon Hills 1 0 Assyrian Stars Vernon Hills Athletic Complex  22
10/2 10 a.m. Gurnee Express 1 1 Wauconda Chiefs Hunt Club 23
10/2 4 p.m. Libertyville 9 2 Huntley Heat Libertyville Complex #9 24
10/2 4:30 p.m. Lake Zurich Aces 2 2 Chicago Kickers Barrington Conservancy 25
Bye Dundee United / Grove United          
10/9 9 a.m. CL Hammers 0 4 Chicago Kickers Lippold Park 26
10/9 10 a.m. Dundee United 2 9 FK Morava Sleepy Hollow Park 27
10/9 10 a.m. Wauconda Chiefs 0 2 Libertyville Chiefs Fields 28
10/9 10 a.m. Huntley Heat 1 0 Grove United Talamore Sports Complex 29
10/30 8:30 a.m Lake Zurich Aces 3 1 Dragon FC Knigge Park 30
10/9 2 p.m. Assyrian Stars 7 4 Gurnee Express Woodland Meadow - Elk Grove 31
Bye Vernon Hills / Barrington FC          
10/14 7 p.m. Dragon FC 4 4 Huntley Heat Schwaben Center 32
10/14 8 p.m. Grove United 0 1 Wauconda Chiefs Vernon Hills Township 33
10/23 10 a.m. FK Morava 3 3 Barrington F.C. Viking Park 34
10/16 10 a.m. Gurnee Express 1 3 Lake Zurich Aces Hunt Club 35
10/16 11 a.m. Chicago Kickers 1 2 Assyrian Stars Kickers Fields 36
10/30 12:00 AM Libertyville 4 5 Dundee United Libertyville Complex #9 37
Bye  Vernon Hills / Hammers          
10/23 11 a.m. Chicago Kickers 8 1 Dundee United Kickers Fields 38
10/23 4 p.m. Lake Zurich Aces 2 1 Vernon Hills Barrington Conservancy 39
10/28 8 p.m. Grove United 0 1 Lake Zurich Aces Vernon Hills Township 40
10/30 10 a.m. Vernon Hills 2 5 CL Hammers Vernon Hills Athletic Complex  41
11/6 9 a.m. Barrington F.C. 7 3 Vernon Hills Ron Beese Park 42
               
4/27 6:30 p.m. FK Morava 3 1 Chicago Kickers Serbian Brothers 1
4/27 6:30 p.m. Libertyville 1 3 Vernon Hills Libertyville Complex #6 2
4/27 6:30 p.m. Gurnee Express 0 2 Dragon FC Hunt Club 3
4/27 6:30 p.m. Assyrian Stars 1 3 Huntley Heat Woodland Meadow 4
4/27 6:30 p.m. Lake Zurich Aces 4 1 Barrington F.C. Barrington Conservancy 5
4/27 6:30 p.m. CL Hammers 2 3 Dundee United Lippold Park 6
Bye   Wauconda Chiefs          
5/4 6:30 p.m. Libertyville 3 2 Gurnee Express Libertyville Complex #6 7
5/4 6:30 p.m. Dragon FC 1 4 Chicago Kickers Schwaben Center 8
5/4 6:30 p.m. FK Morava 3 3 Vernon Hills Serbian Brothers 9
5/4 6:30 p.m. Dundee United 1 2 Lake Zurich Aces Sleepy Hollow Park 10
5/4 6:30 p.m. Barrington F.C. 2 2 Assyrian Stars Ron Beese Park 11
5/4 6:30 p.m. Huntley Heat 3 3 Wauconda Chiefs Talamore Sports Complex 12
Bye   CL Hammers          
5/11 6:30 p.m. Dragon FC 2 5 Vernon Hills Schwaben Center 13
8/3 6:30 p.m. Chicago Kickers 1 1 Gurnee Express Kickers Fields 14
5/11 6:30 p.m. Libertyville 1 3 FK Morava Libertyville Complex #6 15
5/11 6:30 p.m. Wauconda Chiefs 6 2 Lake Zurich Aces Lippold Park 16
5/11 6:30 p.m. CL Hammers 4 1 Huntley Heat Lippold Park 17
5/11 6:30 p.m. Dundee United 0 1 Barrington F.C. Sleepy Hollow Park 18
Bye   Assyrian Stars        
5/18 6:30 p.m. Chicago Kickers 1 3 Libertyville Kickers Fields 19
5/18 6:30 p.m. FK Morava 7 0 Dragon FC Serbian Brothers 20
5/18 6:30 p.m. Vernon Hills 4 2 Gurnee Express Vernon Hills Athletic Complex 21
5/18 6:30 p.m. CL Hammers 4 3 Assyrian Stars Lippold Park 22
5/18 6:30 p.m. Dundee United 3 10 Wauconda Chiefs Sleepy Hollow Park 23
5/18 6:30 p.m. Barrington F.C. 6 2 Huntley Heat Ron Beese Park 24
Bye   Lake Zurich Aces          
5/25   NO GAMES     MEMORIAL DAY    
8/17 6:30 p.m. Chicago Kickers 4 2 Vernon Hills Kickers Fields 25
6/1 6:30 p.m. Gurnee Express 0 11 FK Morava Hunt Club 26
6/1 6:30 p.m. Dragon FC 2 3 Libertyville Schwaben Center 27
8/17 6:30 p.m. CL Hammers 3 8 Barrington F.C. Ron Beese Park 28
7/6 6:30 p.m. Huntley Heat 2 4 Lake Zurich Aces Talamore Sports Complex 29
6/1 6:30 p.m. Wauconda Chiefs 1 0 Assyrian Stars Lippold Park 30
Bye   Dundee United          
6/8 6:30 p.m. Lake Zurich Aces 4 1 Libertyville Barrington Conservancy 31
6/8 6:30 p.m. Dundee United 1 5 Chicago Kickers Sleepy Hollow Park 32
6/8 6:30 p.m. Assyrian Stars 0 1 FK Morava Woodland Meadow 33
6/8 6:30 p.m. Wauconda Chiefs 6 0 Vernon Hills Lippold Park 34
6/10 10:00 a.m Huntley Heat 4 2 Gurnee Express Talamore Sports Complex 35
6/8 6:30 p.m. CL Hammers 6 0 Dragon FC Lippold Park 36
Bye   Barrington F.C.          
6/15 6:30 p.m. Gurnee Express 0 1 Barrington F.C. Hunt Club 37
6/15 6:30 p.m. FK Morava 0 1 Wauconda Chiefs Serbian Brothers 38
6/15 6:30 p.m. Dragon FC 2 5 Huntley Heat Schwaben Center 39
6/15 6:30 p.m. Libertyville 1 0 Assyrian Stars Libertyville Complex #6 40
6/15 6:30 p.m. Chicago Kickers 9 3 CL Hammers Kickers Fields 41
6/15 6:30 p.m. Vernon Hills 5 4 Dundee United Vernon Hills Athletic Complex 42
Bye   Lake Zurich Aces          
6/22 6:30 p.m. Libertyville 0 5 Chicago Kickers Libertyville Complex #6 43
6/22 6:30 p.m. Dragon FC 2 5 FK Morava Schwaben Center 44
6/22 6:30 p.m. Gurnee Express 1 5 Vernon Hills Hunt Club 45
6/22 6:30 p.m. Barrington F.C. 0 5 Wauconda Chiefs Ron Beese Park 46
6/22 6:30 p.m. Dundee United 1 0 Assyrian Stars Sleepy Hollow Park 47
6/22 6:30 p.m. CL Hammers 0 4 Lake Zurich Aces Lippold Park 48
Bye   Huntley Heat          
6/29 6:30 p.m. Vernon Hills 4 2 Dragon FC Vernon Hills Athletic Complex 49
6/29 6:30 p.m. Gurnee Express 0 5 Chicago Kickers Hunt Club 50
6/29 6:30 p.m. FK Morava 0 3 Libertyville Serbian Brothers 51
6/29 6:30 p.m. Huntley Heat 5 0 Dundee United Talamore Sports Complex 52
6/29 6:30 p.m. Wauconda Chiefs 9 0 CL Hammers Lippold Park 53
6/29 6:30 p.m. Assyrian Stars 0 1 Lake Zurich Aces Woodland Meadow 54
Bye   Barrington F.C.          
7/6   NO GAMES     MAKE UP DATE    
7/13 6:30 p.m. Chicago Kickers 4 3 FK Morava Kickers Fields 55
7/13 6:30 p.m. Vernon Hills 2 2 Libertyville Vernon Hills Athletic Complex 56
7/13 6:30 p.m. Dragon FC 7 2 Gurnee Express Schwaben Center 57
8/15 6:30 p.m. Lake Zurich Aces 8 2 Dundee United Sleepy Hollow Park 58
7/13 6:30 p.m. Assyrian Stars 0 1 Barrington F.C. Woodland Meadow 59
7/13 6:30 p.m. Wauconda Chiefs 3 2 Huntley Heat Lippold Park 60
Bye   CL Hammers          
8/10 6:30 p.m. Gurnee Express 1 1 Libertyville Hunt Club 61
7/20 6:30 p.m. Chicago Kickers 7 4 Dragon FC Kickers Fields 62
7/20 6:30 p.m. Vernon Hills 0 1 FK Morava Vernon Hills Athletic Complex 63
7/20 6:30 p.m. Barrington F.C. 4 0 CL Hammers Ron Beese Park 64
7/20 6:30 p.m. Lake Zurich Aces 3 1 Huntley Heat Knigge Park 65
7/20 6:30 p.m. Assyrian Stars 0 1 Wauconda Chiefs Woodland Meadow 66
Bye   Dundee United          
7/27 6:30 p.m. Vernon Hills 2 2 Chicago Kickers Vernon Hills Athletic Complex 67
7/27 6:30 p.m. FK Morava 4 0 Gurnee Express Serbian Brothers 68
7/27 6:30 p.m. Libertyville 1 0 Dragon FC Libertyville Complex #6 69
7/27 6:30 p.m. Wauconda Chiefs 8 1 Barrington F.C. Lippold Park 70
7/27 6:30 p.m. Assyrian Stars 0 1 Dundee United Woodland Meadow 71
7/27 6:30 p.m. Lake Zurich Aces 1 0 CL Hammers Knigge Park 72
Bye   Huntley Heat          
8/3 6:30 p.m. Lake Zurich Aces 2 2 Wauconda Chiefs Knigge Park 73
8/3 6:30 p.m. Huntley Heat 0 1 CL Hammers Talamore Sports Complex 74
8/3 6:30 p.m. Barrington F.C. PPD Dundee United Ron Beese Park 75
Bye              
8/10 6:30 p.m. Huntley Heat 1 0 Assyrian Stars Talamore Sports Complex 76
8/10 6:30 p.m. Barrington F.C. 0 1 Lake Zurich Aces Ron Beese Park 77
8/10 6:30 p.m. Dundee United 5 2 CL Hammers Sleepy Hollow Park 78
Bye   Wauconda Chiefs          
25-Aug   League Playoffs Tournament at LTSC  

 

  

© Tri-County Soccer League and TCSL team identifications used on or in connection with this site are trademarks, copyrighted designs and other forms of intellectual property of Tri-County Soccer League, and may not be used, in whole or part, without the prior written consent of Tri-County Soccer League.

All rights reserved.