Home      Schedule/Scores/Standings      Register

Clubs

North
Chicago Kickers
FK Morava
Gurnee Express
Libertyville
Vernon Hills F.C.

South
Dundee United
Lake Zurich Aces
Wauconda Chiefs


Managers
Over-30
Over-40
Over-48

Division Over-40

Managers
Schedule/Scores
Field Maps

Division Over-48
Schedule/Scores

Bylaws
Links
Forms
Archive
About TCSL
Contact TCSL


Final Season Results
 - 2013 2014 2015 2016

TCSL—2014 Over 48 Spring/Summer Results

Position Team P W D L F A GD Pts
1 Arlington Heights 12 11 0 1 48 16 32 33
2 Libertyville 12 10 1 1 42 10 32 31
3 United Serbs 11 8 0 3 42 28 14 24
4 Crystal Lake 12 7 1 4 37 29 8 22
5 Deerfield 12 6 3 3 44 27 17 21
6 Palatine Celtic 2 12 3 3 6 21 22 -1 12
7 Lake Zurich 13 3 1 9 26 35 -9 10
8 Mundelein 13 2 1 10 21 63 -42 7
9 Grove United S A 12 0 0 12 13 63 -50 0
             
DATE TIME HOME SCORE AWAY LOCATION
25-Apr 6.30 pm Arlington Heights 8 0 Grove United S A Celtic 1
25-Apr 6.30 pm Crystal Lake 0 4 Libertyville Lippold
25-Apr 6.30 pm Deerfield 2 2 Palatine Celtic 2 Brickyards
25-Apr 6.45 pm United Serbs 0 1 Lake Zurich Viking Field
25-Apr   Mundelein     Bye  
2-May 6.30 pm Arlington Heights 3 2 Crystal Lake Celtic 1
2-May 6.30 pm Lake Zurich 0 1 Palatine Celtic 2 Countryside East
2-May 6.45 pm United Serbs 4 1 Mundelein Serbian Bros
2-May 6.30 pm Libertyville 1 2 Deerfield Libertyville Complex
2-May   Grove United S A     Bye  
9-May 6.30 pm Grove United S A 2 6 Crystal Lake Putterman
9-May 6.30 pm Deerfield 2 3 Arlington Heights Brickyards
9-May 6.30 pm Lake Zurich 1 3 Libertyville Countryside East
9-May 6.30 pm Palatine Celtic 2 4 0 Mundelein Celtic 1
    United Serbs     Bye  
16-May 6.30 pm Deerfield 9 0 Grove United S A Brickyards
16-May 6.30 pm Lake Zurich 1 2 Arlington Heights Countryside East
22-Aug 18:30 Libertyville     Mundelein Libertyville Complex
16-May 6.30 pm Palatine Celtic 2 0 1 United Serbs Celtic 1
    Crystal Lake     Bye  
30-May 6.30 pm Mundelein 1 5 Arlington Heights Freemont
30-May 6.30 pm Crystal Lake 1 1 Deerfield Lippold
30-May 6.30 pm Grove United S A 2 6 Lake Zurich Eton Park, Barrington
30-May 6.30 pm United Serbs 2 4 Libertyville Serbian Bros
    Palatine Celtic 2     Bye  
6-Jun 6.30 pm Crystal Lake 6 2 Lake Zurich Lippold
6-Jun 6.45 pm Mundelein 5 2 Grove United S A Behm Park,Grayslake
6-Jun 6.30 pm Arlington Heights 6 1 United Serbs Celtic 1
6-Jun 6.30 pm Libertyville 4 3 Palatine Celtic 2 Libertyville Complex
    Deerfield     Bye  
13-Jun 6.30 pm Arlington Heights 3 2 Palatine Celtic 2 Celtic 1
TBD   United Serbs     Grove United S A Serbian Bros
13-Jun 6.30 pm Mundelein 2 5 Crystal Lake Freemont
13-Jun 6.30 pm Lake Zurich 2 6 Deerfield Countryside East
    Libertyville     Bye  
20-Jun 6.30 pm Mundelein 2 7 Deerfield Freemont
20-Jun 6.30 pm Crystal Lake 1 3 United Serbs Lippold
20-Jun 6.30 pm Grove United S A 0 2 Palatine Celtic 2 Putterman
20-Jun 6.30 pm Arlington Heights 0 3 Libertyville Celtic 1
    Lake Zurich     Bye  
27-Jun 6.30 pm Libertyville 5 1 Grove United S A Libertyville Complex
27-Jun 6.30 pm Arlington 2 2 3 Crystal Lake Celtic 1
27-Jun 6.30 pm United Serbs 7 5 Deerfield Serbian Bros
27-Jun 6.30 pm Lake Zurich 6 1 Mundelein Buffalo Creek
    Arlington Heights     Bye  
22-Aug 6.30 pm Crystal Lake     Arlington Heights Lippold  ????
11-Jul 6.30 pm Palatine Celtic 2 1 1 Lake Zurich Celtic 1
11-Jul 6.30 pm Mundelein 1 7 United Serbs Freemont
11-Jul 6.30 pm Deerfield 0 0 Libertyville Claverly Park
    Grove United S A     Bye  
18-Jul 6.30 pm Mundelein 5 4 Grove United S A Freemont
18-Jul 6.30 pm United Serbs 8 4 Crystal Lake Serbian Bros
18-Jul 6.30 pm Palatine Celtic 2 2 3 Arlington Heights Celtic 1
18-Jul 6.30 pm Lake Zurich 1 2 Libertyville Buffalo Creek
    Deerfield     Bye  
25-Jul 6.30 pm Grove United S A 0 4 Arlington Heights Putterman
25-Jul 6.30 pm Deerfield 4 2 Lake Zurich Brickyards
25-Jul 6.30 pm Libertyville 5 0 Mundelein Libertyville Complex
25-Jul 6.30 pm Crystal Lake 3 1 Palatine Celtic 2 Lippold
    United Serbs     Bye  
1-Aug 6.30 pm Arlington Heights 7 0 Mundelein Celtic 1
1-Aug 6.30 pm Grove United S A 1 2 Deerfield Putterman
1-Aug 6.30 pm United Serbs 3 1 Lake Zurich Serbian Bros
1-Aug 6.30 pm Libertyville 2 0 Palatine Celtic 2 Libertyville Complex
    Crystal Lake     Bye  
8-Aug 6.30 pm Arlington Heights 4 2 Lake Zurich Celtic 1
PPD 6.30 pm Deerfield     United Serbs Claverly Park
8-Aug 6.30 pm Libertyville 9 0 Grove United S A Libertyville Complex
8-Aug 6.30 pm Mundelein 0 4 Crystal Lake Freemont
    Palatine Celtic 2     Bye  
15-Aug 6.30 pm Mundelein 3 3 Palatine Celtic 2 Freemont
15-Aug 6.30 pm Grove United S A 1 2 Crystal Lake Putterman
15-Aug 6.30 pm Deerfield 4 6 United Serbs Claverly Park
    Libertyville     Bye  
    Lake Zurich     Bye  
    Arlington Heights     Bye  

TCSL—2014 Over 48 Fall Final Results

Position Team P W D L F A GD Pts
1 Libertyville 7 5 1 1 26 10 16 16
2 United Serbs 6 5 0 1 26 12 14 15
3 Palatine Celtic 1 7 4 1 2 27 16 11 13
4 Crystal Lake 7 3 1 3 19 24 -5 10
5 Lake Zurich 7 2 2 3 19 23 -4 8
6 Deerfield 7 2 1 4 17 23 -6 7
7 Palatine Celtic 2 7 1 2 4 13 27 -14 5
8 Grove United S A 4 0 0 4 0 12 -12 0
DATE TIME HOME SCORE AWAY LOCATION
7-Sep 6:00pm Palatine Celtic 1 10 3 Deerfield Celtic 1
7-Sep 4.00 pm Libertyville 5 0 Lake Zurich Libertyville Complex
14-Sep 6:00pm Palatine Celtic 2 3 0 Grove United S A Celtic 1
14-Sep 9:00am Crystal Lake 5 2 United Serbs Lippold
14-Sep 6:00pm Deerfield 2 2 Libertyville Brickyard
14-Sep 4.00 pm Lake Zurich 3 4 Palatine Celtic 1 Countryside East
21-Sep 4.00 pm Libertyville 1 4 United Serbs Libertyville Complex
21-Sep 6:00pm Palatine Celtic 1 3 0 Grove United S A Celtic 1
21-Sep 9:00am Crystal Lake 4 4 Lake Zurich Lippold
21-Sep 6:00pm Deerfield 4 1 Palatine Celtic 2 Brickyard
28-Sep 6:00pm Palatine Celtic 2 4 4 Lake Zurich Celtic 1
28-Sep 9:00am Crystal Lake 3 2 Deerfield Lippold
28-Sep 4.00 pm United Serbs 3 0 Palatine Celtic 1 Serbian Bros
28-Sep 4.00 pm Grove United S A 0 3 Libertyville Putterman
5-Oct 6:00pm Palatine Celtic 1 5 1 Crystal Lake Celtic 1
5-Oct 4.00 pm Libertyville 7 0 Palatine Celtic 2 Libertyville Complex
5-Oct 4.00 pm Lake Zurich 3 0 Grove United S A Countryside East
5-Oct 6:00pm Deerfield 1 4 United Serbs Brickyard
12-Oct 4.00 pm Lake Zurich 1 0 Deerfield Countryside East
    Grove United S A     United Serbs Putterman
12-Oct 6:00pm Palatine Celtic 2 1 2 Crystal Lake Celtic 1
19-Oct 9:00am Crystal Lake 2 5 Libertyville Lippold
19-Oct 4.00pm Palatine Celtic 2 3 3 Palatine Celtic 1 Celtic 1
    Deerfield     Grove United S A Brickyard
19-Oct 4.00 pm United Serbs 6 4 Lake Zurich Serbian Bros
26-Oct 4.00pm United Serbs 7 1 Palatine Celtic 2 Serbian Bros
26-Oct 6:00pm Deerfield 5 2 Crystal Lake Brickyard
26-Oct 4.00pm Libertyville 3 2 Palatine Celtic 1 Libertyville Complex

 

  

© Tri-County Soccer League and TCSL team identifications used on or in connection with this site are trademarks, copyrighted designs and other forms of intellectual property of Tri-County Soccer League, and may not be used, in whole or part, without the prior written consent of Tri-County Soccer League.

All rights reserved.