Home      Schedule/Scores/Standings      Register

Clubs

1st Division
FK Morava
Lake Zurich Aces
Libertyville
OPA
Palatine 3

2nd Division
Barrington FC
Crystal Lake
Fox Valley United
Palatine 2
Waukegan FC


Managers
Over-40
Over-48

Division Over-40

Managers
Schedule/Scores
Field Maps

Division Over-48
Schedule/Scores

Division Over-55

Schedule

Bylaws
Links
Forms
Archive
About TCSL
Contact TCSL


Final Season Results - 2013 2014 2015 2016

TCSL—2017 Over 48 Spring/Summer
Final Scores/Standings

Position Team P W D L F A GD Pts
1 FK Morava 12 10 1 1 44 13 31 31
2 Fox Valley Hammers 12 8 2 2 31 12 19 26
3 Palatine Celtic 2 12 8 0 4 39 27 12 24
4 Mundelein 11 7 1 3 27 15 12 22
5 Libertyville 11 5 4 2 38 16 22 19
6 Deerfield 12 4 2 6 19 29 -10 14
7 Buffalo Grove 12 3 0 9 17 49 -32 9
8 Palatine Celtic 1 12 0 3 9 10 36 -26 3
9 Lake Zurich 12 0 3 9 16 44 -28 3
DATE TIME HOME SCORE AWAY LOCATION Game
28-Apr 6.30 pm Palatine Celtic 2 6 3 Buffalo Grove Celtic Park 11
28-Apr 6.30 pm Deerfield 3 0 Lake Zurich Brickyards 12
28-Apr 6.30 pm Libertyville 1 1 FK Morava Libertyville Complex 13
28-Apr 6.30 pm Fox Valley Hammers 1 4 Mundelein Lippold 14
Palatine Celtic 1 Bye
5-May 6.30 pm Palatine Celtic 1 0 2 Buffalo Grove Celtic Park 21
5-May 6.30 pm Lake Zurich 2 2 Libertyville Celtic Park 22
25-Aug 6.30 pm FK Morava 3 1 Mundelein Serbian bros 23
5-May 6.30 pm Fox Valley Hammers 1 1 Deerfield Lippold 24
Palatine Celtic 2 Bye
12-May 6.30 pm Palatine Celtic 1 1 1 Lake Zurich Celtic Park 31
12-May 6.30 pm Buffalo Grove 0 4 Fox Valley Hammers Green Lakes 32
12-May 6.30 pm FK Morava 4 1 Palatine Celtic 2 Serbian bros 33
Deerfield Bye
19-May 6.30 pm Palatine Celtic 1 1 2 Palatine Celtic 2 Celtic Park 41
19-May 6.30 pm Deerfield 1 4 Mundelein Brickyards 42
19-May 6.30 pm Lake Zurich 2 4 FK Morava Celtic Park 43
19-May 6.30 pm Libertyville 2 2 Fox Valley Hammers Libertyville Complex 44
Buffalo Grove Bye
2-Jun 6.30 pm Buffalo Grove 1 4 Deerfield Green Lakes 51
2-Jun 6.30 pm Libertyville 8 0 Palatine Celtic 2 Libertyville Complex 52
2-Jun 6.30 pm Fox Valley Hammers 4 1 Lake Zurich Lippold 53
2-Jun 6.30 pm Mundelein 2 1 Palatine Celtic 1 Freemont 54
FK Morava Bye
9-Jun 6.30 pm Palatine Celtic 2 2 3 Fox Valley Hammers Celtic Park 61
9-Jun 6.45 pm Buffalo Grove 5 2 Lake Zurich Green Lakes 62
9-Jun 6.30 pm Deerfield 0 2 FK Morava Brickyards 63
9-Jun 6.30 pm Libertyville 3 0 Palatine Celtic 1 Libertyville Complex 64
Mundelein Bye
16-Jun 6.30 pm Palatine Celtic 1 0 1 Deerfield Celtic Park 71
16-Jun 6.30 pm Lake Zurich 0 3 Palatine Celtic 2 Celtic Park 72
11-Aug 18:30 Fox Valley Hammers 3 0 FK Morava Lippold 73
16-Jun 6.30 pm Buffalo Grove 0 5 Mundelein Green Lakes 74
Libertyville Bye
23-Jun 6.30 pm Palatine Celtic 1 0 3 Fox Valley Hammers Celtic Park 81
23-Jun 6.30 pm Deerfield 2 7 Libertyville Brickyards 82
23-Jun 6.30 pm FK Morava 7 2 Buffalo Grove Serbian bros 83
23-Jun 6.30 pm Mundelein 1 0 Palatine Celtic 2 Freemont 84
Lake Zurich Bye
7-Jul 6.30 pm Palatine Celtic 1 1 9 FK Morava Celtic Park 91
7-Jul 6.30 pm Buffalo Grove 0 8 Libertyville Green Lakes 92
7-Jul 6.30 pm Lake Zurich 1 4 Mundelein Celtic Park 93
7-Jul 6.30 pm Deerfield 2 4 Palatine Celtic 2 Brickyards 94
Fox Valley Hammers Bye
14-Jul 6.30 pm Palatine Celtic 2 7 3 Palatine Celtic 1 Celtic Park 101
14-Jul 6.30 pm FK Morava 6 1 Lake Zurich Serbian bros 102
14-Jul 6.30 pm Fox Valley Hammers 4 0 Libertyville Lippold 103
14-Jul 6.30 pm 104
21-Jul 6.30 pm Palatine Celtic 2 2 0 Deerfield Celtic Park 111
21-Jul 6.30 pm Buffalo Grove 3 0 Palatine Celtic 1 Green Lakes 112
21-Jul 6.30 pm Libertyville Mundelein Libertyville Complex 113
21-Jul 6.30 pm FK Morava 2 0 Fox Valley Hammers Serbian bros 114
Lake Zurich Bye
28-Jul 6.30 pm Lake Zurich 2 2 Palatine Celtic 1 Celtic Park 121
28-Jul 6.30 pm Libertyville 5 1 Deerfield Libertyville Complex 122
28-Jul 6.30 pm Fox Valley Hammers 3 0 Buffalo Grove Lippold 123
28-Jul 6.30 pm Mundelein 0 3 FK Morava Freemont 124
Palatine Celtic 2 Bye
4-Aug 6.30 pm Palatine Celtic 2 5 0 Buffalo Grove Celtic Park 131
4-Aug 6.30 pm Deerfield 3 2 Lake Zurich Brickyards 132
4-Aug 6.30 pm FK Morava 3 1 Libertyville Serbian bros 133
4-Aug 6.30 pm Mundelein 0 3 Fox Valley Hammers Freemont 134
Palatine Celtic 1 Bye
11-Aug 6.30 pm Palatine Celtic 1 1 1 Deerfield Celtic Park 141
11-Aug 6.30 pm Lake Zurich 2 7 Palatine Celtic 2 Celtic Park 142
11-Aug 6.30 pm Mundelein 5 1 Buffalo Grove Freemont 143
11-Aug 6.30 pm 144
Bye
18-Aug 6.30 pm Mundelein 1 1 Libertyville Freemont 34

TCSL—2017 Over 48 Fall
Schedule/Scores/Standings

Position Team P W D L F A GD Pts
1 FK Morava 7 7 0 0 35 7 28 21
2 Libertyville 6 6 0 0 26 5 21 18
3 Fox Valley Hammers 6 4 0 2 16 7 9 12
4 Palatine Celtic 1 7 3 1 3 15 14 1 10
5 Mundelein 7 3 0 4 13 25 -12 9
6 Deerfield 8 2 1 5 17 28 -11 7
7 Palatine Celtic 2 7 2 0 5 18 20 -2 6
8 Buffalo Grove 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Lake Zurich 8 0 0 8 7 42 -35 0
               
DATE TIME HOME SCORE AWAY LOCATION Game
10-Sep 6.30 pm Palatine Celtic 1 2 2 Deerfield Celtic Park 1
10-Sep 9.00 am FV Hammers 1 4 FK Morava Lippold 2
10-Sep 6.30 pm Lake Zurich 1 2 Libertyville Celtic Park 3
    Palatine Celtic 2/Mund.     bye    
17-Sep 6.30 pm Palatine Celtic 2 1 3 Palatine Celtic 1 Celtic Park 5
17-Sep 6.30 pm Mundelein 3 1 Lake Zurich Celtic Park 6
17-Sep 4:00 PM Libertyville 3 0 Fox Valley Hammers Libertyville Complex 7
17-Sep 4:30 PM FK Morava 3 0 Deerfield Serbian bros 8
          Bye    
24-Sep 6.30 pm Palatine Celtic 1 1 3 Fox Valley Hammers Celtic Park 9
24-Sep 6.30 pm Deerfield 3 1 Mundelein Brickyards 10
24-Sep 4:00 PM Libertyville 5 0 Palatine Celtic 2 Libertyville Complex 11
24-Sep 4:30 PM FK Morava 9 1 Lake Zurich Serbian bros 12
          Bye    
1-Oct 9:00 AM Fox Valley  Hammers 4 0 Deerfield Lippold 13
1-Oct 6.30 pm Lake Zurich 1 3 Palatine Celtic 1 Celtic Park 14
1-Oct 6.30 pm Palatine Celtic 2 3 4 FK Morava Celtic Park 15
1-Oct 4:00 PM Libertyville 7 1 Mundelein Libertyville Complex 16
          Bye    
8-Oct 6.30 pm Palatine Celtic 1     Libertyville Celtic Park 17
8-Oct 6.30 pm Deerfield 2 5 Palatine Celtic 2 Brickyards 18
8-Oct 9:00 AM Fox Valley Hammers 7 0 Lake Zurich Lippold 19
8-Oct 4:00 PM FK Morava 7 0 Mundelein Serbian bros 20
          Bye    
15-Oct 6.30 pm Mundelein 3 1 Palatine Celtic 1 Celtic Park 21
15-Oct 6.45 pm Deerfield 8 2 Lake Zurich Brickyards 22
15-Oct 6.30 pm Palatine Celtic 2 0 1 Fox Valley Hammers Celtic Park 23
15-Oct 4:00 PM FK Morava     Libertyville Serbian bros 24
          Bye    
22-Oct 6.30 pm Palatine Celtic 1 1 3 FK Morava Celtic Park 25
22-Oct 6.30 pm Deerfield 1 6 Libertyville Brickyards 26
22-Oct 9:00 AM Fox Valley Hammers 3 0 Mundelein Lippold 27
22-Oct 6.30 pm Lake Zurich 0 6 Palatine Celtic 2 Celtic Park 28
          Bye    
29-Oct 6.30 pm Palatine Celtic 2 3 5 Mundelein Celtic Park 29
29-Oct 4:00 PM Fox Valley Hammers 2 3 Libertyville Libertyville Complex 30
29-Oct 6.30 pm Lake Zurich 1 4 Palatine Celtic 1 Celtic Park 31
29-Oct 6.30 pm Deerfield 1 5 FK Morava Brickyards 32

 

  

© Tri-County Soccer League and TCSL team identifications used on or in connection with this site are trademarks, copyrighted designs and other forms of intellectual property of Tri-County Soccer League, and may not be used, in whole or part, without the prior written consent of Tri-County Soccer League.

All rights reserved.