Home      Schedule/Scores/Standings      Register

Clubs

North
Chicago Kickers
FK Morava
Gurnee Express
Libertyville
Vernon Hills F.C.

South
Dundee United
Lake Zurich Aces
Wauconda Chiefs


Managers
Over-30
Over-40
Over-48

Division Over-40

Managers
Schedule/Scores
Field Maps

Division Over-48
Schedule/Scores

Bylaws
Links
Forms
Archive
About TCSL
Contact TCSL


Final Season Results - 2013 2014 2015 2016

TCSL—2017 Over 48 Spring/Summer
Schedule/Scores/Standings

Position Team P W D L F A GD Pts
1 FK Morava 3 2 1 0 9 4 5 7
2 Mundelein 2 2 0 0 8 2 6 6
3 Palatine Celtic 2 3 2 0 1 9 8 1 6
4 Fox Valley Hammers 4 1 2 1 8 7 1 5
5 Deerfield 3 1 1 1 5 5 0 4
6 Libertyville 3 0 3 0 5 5 0 3
7 Buffalo Grove 3 1 0 2 5 10 -5 3
8 Lake Zurich 4 0 2 2 5 10 -5 2
9 Palatine Celtic 1 3 0 1 2 2 5 -3 1
DATE TIME HOME SCORE AWAY LOCATION Game
28-Apr 6.30 pm Palatine Celtic 2 6 3 Buffalo Grove Celtic Park 11
28-Apr 6.30 pm Deerfield 3 0 Lake Zurich Brickyards 12
28-Apr 6.30 pm Libertyville 1 1 FK Morava Libertyville Complex 13
28-Apr 6.30 pm Fox Valley Hammers 1 4 Mundelein Lippold 14
    Palatine Celtic 1     Bye    
5-May 6.30 pm Palatine Celtic 1 0 2 Buffalo Grove Celtic Park 21
5-May 6.30 pm Lake Zurich 2 2 Libertyville Celtic Park 22
  TBD FK Morava     Mundelein Serbian bros 23
5-May 6.30 pm Fox Valley Hammers 1 1 Deerfield Lippold 24
    Palatine Celtic 2     Bye    
12-May 6.30 pm Palatine Celtic 1 1 1 Lake Zurich Celtic Park 31
12-May 6.30 pm Buffalo Grove 0 4 Fox Valley Hammers Green Lakes 32
12-May 6.30 pm FK Morava 4 1 Palatine Celtic 2 Serbian bros 33
               
    Deerfield     Bye    
19-May 6.30 pm Palatine Celtic 1 1 2 Palatine Celtic 2 Celtic Park 41
19-May 6.30 pm Deerfield 1 4 Mundelein Brickyards 42
19-May 6.30 pm Lake Zurich 2 4 FK Morava Celtic Park 43
19-May 6.30 pm Libertyville 2 2 Fox Valley Hammers Libertyville Complex 44
    Buffalo Grove     Bye    
2-Jun 6.30 pm Buffalo Grove     Deerfield Green Lakes 51
2-Jun 6.30 pm Libertyville     Palatine Celtic 2 Libertyville Complex 52
2-Jun 6.30 pm Fox Valley Hammers     Lake Zurich Lippold 53
2-Jun 6.30 pm Mundelein     Palatine Celtic 1 Freemont 54
          Bye    
9-Jun 6.30 pm Palatine Celtic 2     Fox Valley Hammers Celtic Park 61
9-Jun 6.45 pm Buffalo Grove     Lake Zurich Green Lakes 62
9-Jun 6.30 pm Deerfield     FK Morava Brickyards 63
9-Jun 6.30 pm Libertyville     Palatine Celtic 1 Libertyville Complex 64
    Mundelein     Bye    
16-Jun 6.30 pm Palatine Celtic 1     Deerfield Celtic Park 71
16-Jun 6.30 pm Lake Zurich     Palatine Celtic 2 Celtic Park 72
16-Jun 6.30 pm Fox Valley Hammers     FK Morava Lippold 73
16-Jun 6.30 pm Buffalo Grove     Mundelein Green Lakes 74
    Libertyville     Bye    
23-Jun 6.30 pm Palatine Celtic 1     Fox Valley Hammers Celtic Park 81
23-Jun 6.30 pm Deerfield     Libertyville Brickyards 82
23-Jun 6.30 pm FK Morava     Buffalo Grove Serbian bros 83
23-Jun 6.30 pm Mundelein     Palatine Celtic 2 Freemont 84
    Lake Zurich     Bye    
7-Jul 6.30 pm Palatine Celtic 1     FK Morava Celtic Park 91
7-Jul 6.30 pm Buffalo Grove     Libertyville Green Lakes 92
7-Jul 6.30 pm Lake Zurich     Mundelein Celtic Park 93
7-Jul 6.30 pm Deerfield     Palatine Celtic 2 Brickyards 94
    Fox Valley Hammers     Bye    
14-Jul 6.30 pm Palatine Celtic 2     Palatine Celtic 1 Celtic Park 101
14-Jul 6.30 pm FK Morava     Lake Zurich Serbian bros 102
14-Jul 6.30 pm Fox Valley Hammers     Libertyville Lippold 103
14-Jul 6.30 pm           104
          Bye    
21-Jul 6.30 pm Palatine Celtic 2     Deerfield Celtic Park 111
21-Jul 6.30 pm Buffalo Grove     Palatine Celtic 1 Green Lakes 112
21-Jul 6.30 pm Libertyville     Mundelein Libertyville Complex 113
21-Jul 6.30 pm FK Morava     Fox Valley Hammers Serbian bros 114
    Lake Zurich     Bye    
28-Jul 6.30 pm Lake Zurich     Palatine Celtic 1 Celtic Park 121
28-Jul 6.30 pm Libertyville     Deerfield Libertyville Complex 122
28-Jul 6.30 pm Fox Valley Hammers     Buffalo Grove Lippold 123
28-Jul 6.30 pm Mundelein     FK Morava Freemont 124
    Palatine Celtic 2     Bye    
4-Aug 6.30 pm Palatine Celtic 2     Buffalo Grove Celtic Park 131
4-Aug 6.30 pm Deerfield     Lake Zurich Brickyards 132
4-Aug 6.30 pm FK Morava     Libertyville Serbian bros 133
4-Aug 6.30 pm Mundelein     Fox Valley Hammers Freemont 134
    Palatine Celtic 1     Bye    
11-Aug 6.30 pm Palatine Celtic 1     Deerfield Celtic Park 141
11-Aug 6.30 pm Lake Zurich     Palatine Celtic 2 Celtic Park 142
11-Aug 6.30 pm Mundelein     Buffalo Grove Freemont 143
11-Aug 6.30 pm           144
          Bye    
18-Aug 6.30 pm Mundelein     Libertyville Freemont 34

*** Field maps can be found under Division Over-40

  

© Tri-County Soccer League and TCSL team identifications used on or in connection with this site are trademarks, copyrighted designs and other forms of intellectual property of Tri-County Soccer League, and may not be used, in whole or part, without the prior written consent of Tri-County Soccer League.

All rights reserved.